مسابقه کانگورو

ریاضیات کانگورو یکی از بزرگ‌ترین برنامه‌های ترویج ریاضیات در دنیاست که با هدف ارتقای درک ریاضی دانش‌آموزان و رشد توانمندی آنان برای لذت بردن از فعالیت‌های هوشمندانه ریاضی، در بیش از ۷۰ کشور جهان برگزار می‌شود. روز ریاضیات کانگورو در حقیقت روز جشن گرفتن برای ریاضیات است. در این روز علاوه بر تفریحات ریاضی، مسابقه کانگورو نیز برگزار می‌شود. هدف اصلی این مسابقه استفاده از توانمندی دانش‌آموزان در حل خلاقانه مسائل است. 

اطلاعیه برگزاری جشنواره بین‌المللی کانگورو در سال ۹۸-۹۹

شیوع ویروس کرونا در ایران و تعطیلی مدارس و مراکز آموزشی، دبیرخانه ریاضیات کانگورو در ایران را بر آن داشت تا با هماهنگی دبیرخانه بین‌المللی ریاضیات کانگورو بدون مرز و فراهم ساختن زیرساخت‌های لازم، دوازدهمین دور جشنواره بین‌المللی ریاضیات کانگورو را به صورت آنلاین و به شرح زیر برگزار کند.

پایه‌های یازدهم و دوازدهم  متوسطه، روز یکشنبه ۴ خردادماه

پایه‌های نهم و دهم  متوسطه، روز دوشنبه ۵ خردادماه

پایه‌های هفتم و هشتم  متوسطه، روز سه‌شنبه ۶ خردادماه

پایه‌های پنجم و ششم ابتدایی، روز چهارشنبه ۷ خردادماه

پایه‌های سوم و چهارم ابتدایی، روز پنجشنبه ۸ خردادماه

پایه‌های اول و دوم ابتدایی، روز جمعه ۹ خردادماه

(زمان شروع ساعت ۱۵ و مدت پاسخ‌گویی ۹۰ دقیقه است)

 

 

آمادگی‌های لازم برای هفته شاد ریاضی

تمام دانش‌آموزان موظفند حداکثر تا ۳۱ اردیبهشت ماه ۹۹، با مراجعه به سامانه مبنا، نسبت به بازبینی پروفایل خود اقدام و هرگونه مغایرات را به واحد پشتیبانی آنلاین اعلام کنند. تاریخ ذکرشده قابل تمدید نمی‌باشد.

بدیهی است پس از این تاریخ، مسئولیت هرگونه مغایرت بر عهده دانش‌آموز خواهد بود.

پیشنهاد می‌شود برای عضویت در سامانه پیامکی اطلاع‌رسانی دبیرخانه ریاضیات کانگورو در ایران، شماره تلفن همراه خود را نیز به پروفایل اضافه کنید.

برای مشاهده آموزش ویدیویی نحوه بازیابی گذرواژه، نحوه ورود و تکمیل اطلاعات در سامانه مبنا، اینجا کلیک کنید.

 

 

شرکت در جشنواره

شرکت در جشنواره برای هر پایه، فقط در روز و ساعت اعلام‌شده و تنها به یکی از دو طریق زیر امکان‌پذیر است:

۱- آخرین نسخه اپلیکیشن اندروید سامانه چالش‌ها (اندروید مورد نیاز: ۵ - برای دانلود اینجا کلیک کنید)

۲- مراجعه به سامانه چالش‌های موسسه فرهنگی فاطمه به آدرس  fatemichallenge.ir

بسیار مهم: بدون در نظر گرفتن نام کاربری و گذرواژه استفاده شده در سامانه مبنا، نام کاربری و گذرواژه ورود، چه در اپلیکیشن و چه در وب‌سایت چالش‌ها، هر دو کد ملی دانش‌آموز است.

توصیه می‌شود که از طریق رایانه و مرورگر گوگل کروم در جشنواره شرکت کنید.

اگر از اپلیکیشن اندروید استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که آخرین نسخه آن را نصب کرده‌اید. توصیه می‌شود که قبل از برگزاری جشنواره از درستی عملکرد اپلیکیشن در تلفن همراه خود مطمئن شوید. در غیر این صورت از نسخه وب سامانه چالش‌ها استفاده نمایید.

در هنگام استفاده از سامانه چالش از هیچ گونه پروکسی، VPN و فیلترشکن استفاده نکنید. 

قبل از شروع جشنواره از سرعت مناسب اینترنت خود مطمئن شوید.

در زمان برگزاری هفته شاد ریاضی، سامانه چالش‌ها برای برگزاری مینی کانگوروها در دسترس نخواهد بود (این زمان برای شرکت‌کنندگان مینی کانگورو تمدید می‌شود).

لطفا یک برگ کاغذ رنگی ۲۰ در ۲۰ سانتی‌متری برای آخرین بخش به همراه داشته باشید.

 

 

پشتیبانی:

پشتیبانی تا پایان اردیبهشت ماه ۹۹ تنها از طریق چت آنلاین سامانه مبنا و پیام‌رسان‌های تلگرام و واتساپ به شماره ۰۹۲۱۲۹۵۴۲۰۳ روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ تا ۱۶ خواهد بود.

ID: @iranmathkangaroo

نتایج مسابقه کانگورو

 

نتایج مسابقه کانگورو اعلام شد و گواهی‌های مربوطه به مدارس ارسال شد. دانش‌آموزانی که در محل خانه ریاضیات یزد در این مسابقه شرکت کرده‌اند، می‌توانند با مراجعه حضوری، گواهی‌های خود را دریافت نمایند.

 

 

برگزاری مسابقه کانگورو ۹۷-۹۸

مسابقه کانگورو در تاریخ ۲۹ فروردین ماه ۱۳۹۸ برگزار شد.

     

     

     

  مسابقه تورنمنت شهرها

این مسابقه یک مسابقه ریاضی بین‌المللی است که طراح آن، کشور روسیه است. این مسابقه در دو سطح عالی و متوسط برگزار می‌شود. سطح عالی آن در سطح المپیادهای ریاضی است و سطح متوسط آن با هدف حذب تمام دانش‌آموزان علاقمند به ریاضی تنظیم شده است. بسیاری از سوالات این مسابقه نیاز به دانش و تکنیک خیلی پیشرفته ندارد و دانش‌آموزان باید با فکر جدید و قدرت ذهنی خود به سوالات پاسخ دهند.

زمان در این مسابقه نقش مهمی بازی نمی‌کند. شرکت‌کنندگان می‌توانند از میان ۵ الی ۸ سوال موجود، ۳ سوال را انتخاب کنند و پااسخ دهند. امتیازدهی به تیم‌ها بر اساس سه سوال برتر آن‌ها صورت می‌گیرد.

تغییر زمان برگزاری سطح پیشرفته از مرحله اول مسابقه تورنمنت شهرها ۹۸-۹۹

به اطلاع دانش‌آموزان عزیز و خانواده‌های محترم می‌رساند با توجه به شرایط کنونی، سطح پیشرفته مسابقه تیمی تورنمنت شهرها جمعه ۱۶ اسفندماه برگزار نمی‌شود.

لازم به ذکر است در صورت مساعد بودن شرایط، این مسابقه در روز جمعه ۲۳ اسفندماه برگزار خواهد شد و در غیر این صورت متعاقبا در این باره اطلاع‌رسانی می‌شود.

 

برگزاری سطح عادی از مرحله اول مسابقه تورنمنت شهرها ۹۸-۹۹

سطح عادی از مسابقه تورنمنت شهرها در سال ۹۸-۹۹ و برای سطح عادی، در تاریخ دوم اسفندماه ۱۳۹۸ برگزار شد.

     

 

     

 

     

 

     

 

 

اطلاعیه مسابقه تورنمنت شهرها در سال ۹۸-۹۹

 

ثبت نام مسابقه تورنمنت شهرها آغاز شد. آخرین مهلت ثبت نام این مسابقه بیست و هشتم بهمن‌ماه سال ۹۸ است. با مراجعه به خانه ریاضیات یزد می‌توانید در این مسابقه ثبت نام کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، اطلاعیه زیر را مطالعه فرمایید.

 

اطلاعیه مسابقه تورنمنت شهرها ۹۸-۹۹

  مسابقه ریاضیات کاریبو

مسابقه ریاضیات کاریبو یک مسابقه آنلاین جهانی است که با هدف علاقه‌مند نمودن دانش‌آموزان به ریاضیات در کشور کانادا طراحی شده است. در این مسابقه با فعالیت‌های سرگرم‌کننده و سوالات جذاب، مهارت حل مسئله در دانش‌آموزان تقویت شده و با کاربرد ریاضیات در زندگی روزمره آشنا خواهند شد.

دانش‌آموزان برای شرکت در این مسابقه نیاز به آموزش ویژه‌ای نداشته و سوالات بر پایه خلاقیت و مهارت تفکر، متناسب با سن دانش‌آموزان می‌باشد. سوالات به صورت هفت گزینه‌ای و در سه سطح ۳، ۴ و ۵ امتیازی مطرح شده تا دانش‌آموزان با هر سطحی بتوانند با توجه به پایه تحصیلی خود در آن شرکت کنند.

وبسایت این مسابقه: https://cariboutests.com/

اطلاعیه پنجمین مسابقه کاریبو

با توجه به تعطیلی مدارس، دانش‌آموزانی که ثبت نام نموده‌اند می‌توانند در یکی از روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (۲۰ و ۲۱ فروردین) بین ساعت ۷:۳۰ الی ۱۵:۳۰ در منزل با مراجعه به سایت کاریبو (cariboutests.com) و وارد نمودن نام و نام خانوادگی و کد دسترسی در مسابقه شرکت کنند.

 

شرکت‌کنندگان به هنگام مسابقه موظف به رعایت کامل قوانین به شرح زیر هستند:

* صرفا بر اساس دانش خود و بدون یاری گرفتن از شخص یا منبعی به سوالات پاسخ دهند.

* سوالات مسابقه را به هیچ عنوان تا اعلام نتایج در اختیار شخص دیگری قرار ندهند.

* از هیچ نوع ماشین حسابی حتی از روی صفحه کامپیوتر استفاده نشود.

* به هنگام مسابقه هیچ صفحه دیگری غیر از صفحه مسابقه را در اینترنت باز نکنند.

 

لازم به ذکر است که نتایج پس از اعلام، در ظرف یک هفته توسط کمیته اعتبارسنجی بررسی و در صورت مشاهده هرگونه تخلف یا جهش غیر منطقی، دانش‌آموز از دور مسابقات حذف و به مدرسه اعلام خواهد شد. لذا اکیدا توصیه می‌شود که دانش‌آموز عزیز قوانین مسابقه را به دقت رعایت کند.

 

بازی این مسابقه iChomp است که دانش‌آموزان می‌توانند با مراجعه به لینک زیر این بازی را تمرین کنند. یادآوری می‌گردد که زمان تمرین بازی روزانه ۵ دقیقه از هر مرورگر تا پایان روز دوشنبه ۱۸ فروردین می‌باشد.

https://www.cariboutests.com/games/iChomp.php?lang=pr

اولیای گرامی برای دریافت کد دسترسی فرزندشان می‌توانند نام، نام خانوادگی، پایه تحصیلی و نام مدرسه را به شماره ۰۹۳۵۸۲۶۳۳۰۳ پیامک کنند تا کد دسترسی برایشان ارسال گردد.

به منظور تشویق دانش‌آموزان عزیز به یادگیری در منزل، دبیرخانه مسابقات کاریبو امکان دسترسی رایگان به سوالات دو سال گذشته به همراه پاسخنامه را فراهم نموده که دانش‌آموزان می‌توانند از این فرصت برای آماده‌سازی بهتر خود جهت شرکت در مسابقه استفاده کنند.

 

 

نتایج مرحله اول مسابقه کاریبو در سال ۹۸-۹۹

اولین مرحله از مسابقات کاریبو در سال ۱۳۹۸ برگزار شد. ضمن عرض خسته نباشید به تمامی دانش‌آموزان یزدی که در این مسابقه شرکت کردند، به خانم شکیبا شیری محمدآبادی و آقای علیرضا کافی به خاطر کسب رتبه‌های برتر در جهان تبریک می‌گوییم.

 

 

ثبت نام مسابقه کاریبو در سال ۱۳۹۸-۱۳۹۹

با اعلام شدن پوستر مسابقه کاریبو در سال جدید، ثبت نام این مسابقه آغاز شد. پوستر اطلاعات این مسابقه را از لینک زیر دریافت نمایید. تاریخ و اطلاعات هر مرحله از مسابقه در این پوستر ذکر شده است.

پوستر مسابقه کاریبو

مهلت ثبت نام محدود است و تا ۱۵ مهرماه فرصت باقیست. ثبت نام از طریق خانه ریاضیات یزد و یا مدارس، قابل انجام است. هزینه این مسابقه در شش مرحله، برای مدارس دولتی و سمپاد هشتاد هزار تومان و برای مدارس غیر دولتی صد هزار تومان می‌باشد.

دانش‌آموزان می‌توانند به صورت آنلاین در مسابقه شرکت نموده و گواهی معتبر دریافت نمایند.

فرم ثبت نام و هم‌چنین شرایط شرکت در این مسابقه در کشور ایران، از دو لینک زیر قابل دریافت است.

فرم ثبت نام                    دستورالعمل

 

 

نتایج نهایی مسابقه کاربیو در سال ۹۷-۹۸

این مسابقه به صورت آنلاین و در شش مرحله برگزار شد. دانش‌آموزان یزدی در این مراحل خوش درخشیدند و در لیست پنجاه دانش‌آموز برتر جهان قرار گرفتند. ضمن تبریک به این دانش‌آموزان، اسامی آنان و رتبه جهانی هریک به شرح زیر است.

 

پایه یازدهم و دوازدهم:

آرمان حاج محمدی - رتبه یک

سید معین‌الدین مکیان - رتبه یازده

سید ایلیا هاتفی - رتبه پانزده

مهدی پورهاشمی - رتبه بیست و دو

زهرا ابراهیمی - رتبه سی

 

پایه نهم و دهم:

امید حیدری - رتبه هفت

امین عابدینی - رتبه هفده

امیرعلی زاده دهقان - رتبه بیست و دو

محمدامین رضایی - رتبه بیست و دو

محمدحسین ملک صبا - رتبه سی و سه

شروین آقا شریعت مداری - رتبه سی و هشت

 

پایه هفتم و هشتم:

پرهام باقری - رتبه چهار

 

  مسابقه الیمپیاد

این مسابقه با هدف افزایش قدرت تفکر، یادگیری تکنیک‌های مدل‌سازی ریاضی، کار گروهی، تمرین نوشتن یافته‌های علمی و جمع‌بندی و ارائه مطالب، هر ساله توسط ریاضیدانان هلندی طراحی می‌شود. مسائلی که در این مسابقه مطرح می‌شود، مسائلی واقعی هستند که در زندگی به کار می‌رود.

این مسابقه در دو مرحله برگزار می‌شود. برگه تیم‌های برتر ترجمه شده و به هلند ارسال می‌شود.  مرحله دوم نیز در کشور هلند برگزار می‌شود.

 

تصاویر دهمین دوره مسابقه الیمپیاد سال ۹۵

     

     

     

  مسابقه روز حل مسئله ریاضی

این مسابقه یک مسابقه تیمی است که طراحی آن توسط خانه ریاضیات اصفهان صورت گرفته است. هدف این مسابقه تقویت روحیه همکاری و نشاط میان دانش‌آموزان است. 

دانش‌آموزان پایه‌های چهارم، پنجم و ششم ابتدایی می‌توانند به صورت تیم‌های سه نفره در این مسابقه شرکت کنند.

 
 
برگزاری چهارمین برنامه کشوري روز حل مساله ریاضی
 
چهارمین برنامه کشوري روز حل مساله ریاضی توسط خانه ریاضیات یزد با همکاري
اداره کل آموزش و پرورش استان یزد برگزار می شود.
 
این مسابقه برای دانش آموزان پایه های چهارم، پنجم و ششم طراحی شده است.
 
* *زمان برگزاري : جمعه 4 اسفند ماه 1396
* *مهلت ثبت نام : تا سی ام بهمن ماه 1396
*ثبت نام از طریق مدارس صورت می گیرد *
*مبلغ ثبت نام به ازاي هرتیم سه نفره 18000 تومان می باشد *
*به تیم هاي برتر هدایایی داده می شود *
علاقه مندان براي شرکت در این برنامه لازم است تیم هاي سه نفره تشکیل دهند.
لازم به ذکر است براي بهتر نتیجه گرفتن در کارگروهی ، دانش آموزان خودشان اقدام
به تشکیل تیم نمایند.
 
نامه مربوط به این مسابقه را می توانید از لینک زیر دانلود نمایید
 
 

 

تصاویر اولین مرحله مسابقه روز حل مسئله ریاضی سال ۹۵

          

         

          

 مسابقه هندسه چیتا

این مسابقه سوالاتی فقط در زمینه هندسه دارد و دانش‌آموزان را با هندسه آشنا می‌کند.

اطلاعیه‌ها